fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Remanent nie obejmuje paliwa w baku

Wydatki na paliwe
Adobe Stock
Przedsiębiorca świadczący usługi transportowe nie ujmie w spisie z natury sporządzanym na dzień 31 grudnia 2020 r. paliwa znajdującego się z zbiornikach posiadanych przez niego samochodów ciężarowych.

- Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług transportowych. PIT rozliczam liniowo, prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą kasową. Na koniec roku muszę zrobić spis z natury. Czy muszę ująć w tym spisie paliwo znajdujące się w zbiornikach posiadanych przez moją firmę samochodów ciężarowych wykorzystywanych do świadczenia usługi transportu towarów)? – pyta czytelnik.

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz zakres obowiązków związanych z jej prowadzeniem (m.in. obowiązku sporządzania spisu z natury) określają przepisy rozporządzenia ministra finansów z 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (dalej: rozporządzenie).

Czytaj także: Fiskus może zarządzić remanent

Tylko w wymienionych sytuacjach

Stosownie do § 24 ust. 1 rozporządzenia, podatnicy są obowiązani do sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury towarów handlowych, materiał...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA