fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zaksięguj koszt podatkowy i bądź widocznym w Google

Google
Adobe Stock
Organy skarbowe mogą uznać, że usługa pozycjonowania stron nabyta od podmiotu powiązanego może stanowić koszt uzyskania jedynie do określonego limitu.

Usługa utrzymania strony internetowej w celu zwiększenia konkurencyjności nie jest przedmiotem prawa autorskiego i nie podlega amortyzacji.

Całość wydatków kosztach

Wydatek związany z pozycjonowaniem pośrednio wpływa na wielkość przychodów jednak fiskus zezwala na ujęcie w kosztach w pełnej wysokości.

Czytaj także: Opłata licencyjna w kosztach bez limitu - interpretacja podatkowa

PRZYKŁAD 1.

Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce prowadzi działalność gospodarczą w zakresie rachunkowo-księgowej i doradztwa podatkowego. Zdarzenia gospodarcze dokumentuje fakturami VAT. W związku z prowadzoną działalnością spółka poniosła wydatki na zakup od różnych podmiotów, m.in. nowego komputera, utworzenie strony internetowej, pozycjonowania strony, zakup domeny, materiałów reklamowych oraz projekt wizytówek. Spółka zastanawia się czy wydatki na pozycjonowanie strony, zakup domeny ponoszone w okresie dłuższym niż rok powinna rozliczać w kosztach uzyskania przychodów bezpośrednio czy prz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA