fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inwentaryzacja w czasie pandemii

Inwentaryzacja w czasie epidemii koronawirusa
Adobe Stock
Bezprecedensowa sytuacja pandemii COVID-19 i związane z nią ograniczenia sprawiła, że wiele branż musiało radykalnie zmienić swój sposób funkcjonowania, aby skutecznie działać w warunkach diametralnie innych od dotychczas znanych.

Również biegli rewidenci musieli podjąć stosowne kroki, aby dostosować się do nowej sytuacji. Konieczna była przede wszystkim zmiana sposobu myślenia i szukanie niestandardowych rozwiązań.

W przypadku zawodu biegłego rewidenta innowacyjność nie może jednak oznaczać łamania zasad i standardów wykonywania zawodu, które nie uległy zmianie.

Czytaj także: Koronawirus: jak zdalnie zatwierdzić sprawozdanie finansowe

Obecna sytuacji epidemiologiczna spowodowała zwiększenie ryzyka istotnego zniekształcenia sprawozdań finansowych jednostek, choćby w związku z mniejszą mobilnością i trudnościami ze sprawowaniem bieżącej kontroli przez zarządy. Z drugiej strony wymogi dotyczące jakości audytu i konieczności uzyskania odpowiednich i wystarczających dowodów badania nie uległy złagodzeniu.

Firmy audytorskie sprawnie przestawiły się na pracę zdalną i zdalne pozyskiwanie dowodów badania przy wykorzystaniu nowych technologii.

Jest jednak jeden obszar spraw...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA