fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa rola dla księgowego w firmie. Ma być doradcą i partnerem przedsiębiorcy

Adobe Stock
Pracownik służb finansowo-księgowych to coraz bardziej doradca i partner przedsiębiorcy, a sprawny system zarządzania finansami stanowi prawidłowy krwiobieg firmy i zapewnia jej bezpieczeństwo.

Jednak, aby ten organizm działał prawidłowo i bez zakłóceń zarówno przedsiębiorcy, jak i księgowi, współpracujący ze sobą na co dzień, muszą się rozumieć i doceniać swój punkt widzenia. Taka harmonia nie jest łatwa do uzyskania i aby ją osiągnąć obie strony muszą wykazać dużo dobrej woli i zaufania.

Niepewne czasy

– Księgowy nie jest już tylko osobą od rejestrowania zdarzeń gospodarczych, ale musi też umieć korzystać z danych finansowych gromadzonych w księgach – powiedział, otwierając I Ogólnopolską Konferencję Przedsiębiorców i Księgowych, Jerzy Koniecki – prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. – Księgowy to osoba najlepiej zorientowana w sytuacji finansowej i majątkowej firmy. W niepewnych czasach to właśnie on jest ostatnim depozytariuszem wiarygodności gospodarczej.

Prof. Aldona Kamela-Sowińska – członek Zarządu Głównego SKwP i stały przedstawiciel Stowarzyszenia w Międzynarodowej Federacji Ks...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA