fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zaksięgować dofinansowanie na stworzenie miejsca pracy

Adobe Stock
Odradzająca się gospodarka może powodować, że niektórzy pracodawcy podejmą decyzje o zwiększeniu zatrudnienia. W takiej sytuacji istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do wyposażenia nowo powstałego miejsca pracy ze środków Powiatowego Urzędu Pracy.

Niestety nie każdy przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z tej możliwości. Mają na to wpływ m.in. działania które były podejmowane w I półroczu bieżącego roku.

Możliwość uzyskania dofinansowania do doposażenia miejsca pracy wynika z ustawy z 20 kwietnie 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, a regulacje szczegółowe zostały ustalone w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 14 lipca 2017 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Czytaj także: Rozliczenie dofinansowania na ochronę miejsc pracy: jaki urząd pracy, takie zasady

Dofinansowanie – jednak nie dla wszystkich

W związku z utworzeniem nowego miejsca pracy można pozyskać dofinasowanie do kwoty 6-krotności wysokości średniego wynagrodzenia na doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy dla skierowanego z Powiatowego Urzędu...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA