fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WSA: Limitowanie rozliczania wydatków dotyczy wszystkich

Adobe Stock
Koszty usług niematerialnych i licencji ponoszone przez podatnika na rzecz powiązanych z nim kontrahentów podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, w zakresie, w jakim są alokowane do dochodu wolnego od opodatkowania w związku z działalnością strefową.

Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółka, która prowadzi działalność zarówno w specjalnej strefie ekonomicznej (sse), jak i poza nią, przy czym około 90 proc. przychodu jest osiągane z działalności strefowej. Firma podkreśliła, że jest kapitałowo powiązana ze swoimi kontrahentami w sposób wskazany w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT. Od tych partnerów gospodarczych nabywa zaś prawa licencyjne i usługi niematerialne. A prowadząc działalność gospodarczą w strefie korzysta ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT. Z wniosku wynikało, że usługi niematerialne i prawa licencyjne wykorzystywane są zarówno w aktywności strefowej, jak i prowadzonej poza nią.

Podatniczka zapytała czy dochody uzyskane w strefie, zwolnione z opodatkowania są objęte „ograniczeniem kosztowym" z art. 15e ustawy o CIT.

Czytaj także: CIT: wydatki na oprogramowanie w kosztach bez limitu - wyrok WSA

Sama uważała, że nie, ale fiskus nie potwierdził tego stanowiska. Jego...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA