fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rachunkowość

Nowy prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów

123RF
Barbara Misterska-Dragan została nowym prezesem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Obradujący w podwarszawskiej Jachrance Krajowy Zjazd Biegłych Rewidentów wybrał władze na nową kadencję. Na stanowisko prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów wybrano Barbarę Misterską-Dragan, od wielu lat aktywną działaczkę tego samorządu i dotychczasową zastępczynię prezesa.

Przed wyborami Misterska-Dragan podkreślała wagę zbudowania partnerskich, merytorycznych relacji z Polską Agencją Nadzoru Audytowego. Zgodnie z nowelizacją ustawy o biegłych rewidentach, która trafiła właśnie do Sejmu, instytucja ta miałaby od 2020 r. zastąpić państwową Komisję Nadzoru Audytowego i samorządową Krajową Komisję Nadzoru.

Nowa prezes zapowiedziała też działania samorządu na rzecz wsparcia jego członków. Ma to przyjąć formę stale funkcjonującego „helpdesku", gotowego do doradzania np. w kwestiach prawnych. – Moim priorytetem będzie także ułatwianie dostosowania się naszego środowiska do procesów cyfryzacji. Oznacza to jeszcze więcej szkoleń i kolejne e-narzędzia – powiedziała nowa prezes. Zapowiedziała ona też m.in. promocję profesji wśród młodych między innymi poprzez ogólnopolski program stażowy.

Nowa prezes jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego oraz Podyplomowych Studiów Metody Wyceny Spółki Kapitałowej w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). W latach 2001–2003 była wiceministrem Skarbu Państwa. Zasiadała też w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Prowadzi własną firmę audytorską. Wykładała rachunkowość finansową na wielu uczelniach. Jest też aktywną publicystką, poruszającą tematy audytu i rachunkowości, także na łamach „Rz".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA