fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoPOLITYCE

Tomasz Siemoniak w programie #RZECZoPolityce

Tomasz Siemoniak
rp.pl
- Liczę, że prezydent Andrzej Duda odegra ważną rolę podczas szczytu NATO w Warszawie - powiedziałTomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, były wicepremier i szef MON, gość programu #RZECZoPolityce Michała Szułdrzyńskiego

Tomasz Siemoniak w zeszłym roku zrezygnował z ubiegania się o stanowiska prezesa Platformy Obywatelskiej. Swojej decyzji nie żałuje - Gdybyśmy kontynuowali rywalizację z Grzegorzem Schetyną to byłoby to ze szkodą dla partii. Gdybym mógł cofnąć czas, zrobiłem tak samo - powiedział.

Były szef MON nie ocenia działań nowego zarządu partii. - Dajmy więcej czasu nowemu kierownictwu. Grzegorz Schetyna został przewodniczącym w trudnym czasie. Ten czas biegnie szybko, ale nie wymagajmy cudu - uważa Siemoniak.

Rozpad PO

W mediach pojawiły się doniesienia o możliwości rozpadu Platformy Obywatelskiej. Wśród polityków partii miały coraz częściej pojawiać się głosy niezadowolenia. Tomasz Siemoniak wątpi, by z partii mieli odchodzić politycy.

- Nie czuję takich nastrojów. Zawsze znajdą się osoby, które są niezadowolone. Platformie Obywatelskiej służy fakt, że nikt nie boi się skrytykować przewodniczącego. W obecnej sytuacji taka inicjatywa polityczna nie miałaby sensu - ocenił.

Siemoniak komentował również możliwość powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Ta decyzja należy do niego. Wydaje mi się, że przed nim długa kariera europejska. Jeśli będzie chciał wrócić do krajowej polityki to ze swoją pozycją na pewno znajdzie dla siebie miejsce - uważa były wicepremier.

Rywalizacja z KOD

Platforma Obywatelska powołała kluby obywatelskie Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jest to nowy etap. Szef PO mówił, że jest to nowy początek partii. Siemoniak uważa, że powołanie klubów obywatelskich nie jest odpowiedzią na działalność Komitetu Obrony Demokracji. - Między nami nie ma rywalizacji. KOD to spontaniczny ruch społeczny, który nie chce być partią. Lider KOD Mateusz Kijowski podkreślał to wielokrotnie - mówił.

Siemoniak uważa również, że brak powołania takich klubów w czasie 8 lat sprawowania władzy było błędem.

Wojska pancerne w Europie

W przyszłym roku USA rozmieści w Europie Wschodniej brygadę wojsk pancernych. Zdaniem Siemoniaka to bardzo dobra decyzją i logiczne następstwo sytuacji w Europie. - Powinniśmy zabiegać o dalsze elementy obecności wojsk amerykańskich w Polsce - ocenił.

Siemoniak ocenił również współpracę z prezydentem Andrzejem Dudą w kwestii bezpieczeństwa Polski. - Uważam, że jest osobą bardzo mocno zorientowaną na to, by były więzi transatlantyckie ze Stanami Zjednoczonymi. Jest osobą, która wierzy w siły NATO i zbiorową politykę bezpieczeństwa - powiedział.

- Widzę problem w tym, że umiarkowanie współpracują z prezydentem minister Macierewicz i minister Waszczykowski. On musi naprawiać to, co oni zepsują swoimi wypowiedziami - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA