fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoPOLITYCE

Sawicki: Rolników zrównano z cudzoziemcami

Marek Sawicki
rp.pl
- Obiecano ochronę przed nabywaniem ziemi przez cudzoziemców, a tak naprawdę zabroniono kupowania ziemi przez polskich rolników. PiS nie dotrzymał zobowiązania przedwyborczego - uważa Marek Sawicki.

- Poprzednia ustawa, zaproponowana przez PSL, chroniła polską ziemię przed zakupem przez cudzoziemców. W tamtej ustawie istniała również rada, która mogła wstrzymać sprzedaż ziemi, gdy istniało podejrzenie sprzedaży na inne niż rolnicze cele - powiedział Sawicki.

- Prawo i Sprawiedliwość okłamało rolników. W tej chwili nad rodzinnym gospodarstwem rolnym ustanowiono prymat państwa. Państwo ma teraz pierwszeństwo do nabycia i posiadania ziemi. Obiecano ochronę przed nabywaniem ziemi przez cudzoziemców, a tak naprawdę zabroniono kupowania ziemi przez polskich rolników. PiS nie dotrzymał zobowiązania przedwyborczego - dodał.

Sawicki komentował również zmiany w stadninach koni, jakie zostały wprowadzone po objęciu władzy przez PiS. - Nie miałem zastrzeżeń do pracy w Janowie Podlaskim i Michałowie. Ja się do tego nie wtrącałem. Jeżeli tam byli fachowcy, którzy od lat zajmowali się hodowlą i ta hodowla cieszyła się ogromnym uznaniem na świecie to nie warto by osoby bez odpowiedniej wiedzy mówiły, że są fachowcami w dziedzinie koni arabskich. Nie miałem zastrzeżeń do prezesów stadnin. Nie ma ludzi nieomylnych - mówił polityk PSL.

- Mój następca ogłosił, że zna się na koniach, że jest świetnym hodowcą i jeszcze przed kontrolami oskarżył prezesów o złodziejstwo - dodał Sawicki.

Były minister rolnictwa uważa również, że prezesi Trela i Białobok to autorytet polskiej hodowli konia arabskiego. 

PSL a wspieranie KOD-u

- Mamy wiele wątpliwości do ustawy o ustroju rolnym, ustawy medialnej czy ustawy o policji. Przy zmasowanym uporze Prawa i Sprawiedliwości druga strona także musi się porozumiewać. Konkurowanie rozproszonej opozycji nie odniesie skutku w hamowaniu PiS-u - powiedział Sawicki.

- Trzeba powstrzymać antydemokratyczne zapędy rządu - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA