fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RADAR Przemysł obronny

Jeden chętny na dostawę łodzi ratowniczej

Kuter typu SAR-1500 Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Fot./MSPiR.
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa otworzyła oferty w przetargu na zakup pojedynczej łodzi ratowniczej o zwiększonej zdolności holowniczej. Ostatecznie wpłynęła jedna oferta.

Postępowanie uruchomiono w czerwcu tego roku. Według opisu łódź ma dysponować możliwością prowadzenia działań operacyjnych przez okres co najmniej 12 godzin przy stanie morza 4-5 i wysokości fali do 2 metrów.

Wśród głównych zadań wymienia się: prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych, możliwość holowania małych (do 15 m długości) jednostek pływających czy współpraca w zakresie zwalczania zanieczyszczeń olejowych na morzu.

Zamawiający określił, że jednostka ma zostać zbudowana z aluminium o podwyższonej wytrzymałości i mieć do 8,5 m długości. Powyższy opis oznacza, że ma być mniejsza niż kutry typu SAR-1500, które są obecnie najmniejszymi pełnomorskimi jednostkami MSPiR.

Na zakup zamawiający przewidział kwotę 1 mln zł brutto. Ostatecznie jedyną ofertę złożyła firma DESMI Ro-Clean A/S z Danii, która zaoferowała cenę 1,4 mln zł netto. To oznacza, że zamawiający najprawdopodobniej unieważni procedurę ze względu na przekroczenie budżetu.

Źródło: radar.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA