fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RADAR Przemysł obronny

Z PGZ do KGHM. Zmiany w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Andrzej Kensbok. Fot./Piotr Guzik.
Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokona dziś zmian w zarządzie największej państwowej firmy obronnej w kraju.

Andrzej Kensbok, który szefował zbrojeniowemu holdingowi niewiele ponad rok, odchodzi do KGHM. W zarządzie miedziowego potentata będzie odpowiadał za finanse. Już we wtorek nie czekając na ostateczne kadrowe postanowienia RN PGZ ujawnił to w komunikacie giełdowy KGHM.

W środowisku związanym z sektorem zbrojeniowym, trwają spekulacje, kto zastąpi Andrzeja Kensboka na stanowisku prezesa PGZ. Przeważa opinia, że do fotela szefa holdingu przymierzany jest obecny wiceminister Obrony Narodowej Sebastian Chwałek, który kilka lat temu z nadania szefa MON Mariusza Błaszczaka pełnił już funkcję członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Czytaj także: W nowym roku zbrojeniówkę czeka trzęsienie ziemi

Czy ta przepowiednia się sprawdzi, będzie wiadomo w środę, po zakończeniu posiedzenia Rady Nadzorczej PGZ. Zapewne jeszcze dziś, po odwołaniu ze stanowiska Andrzeja Kengsboka, RN zbrojeniowej grupy ogłosi konkurs na wakujące miejsce. Wyznaczy również menedżera do pełnienia  obowiązków szefa zbrojeniowej grupy.

Kolejny kadrowy wstrząs w PGZ to nic nowego dla strategicznej firmy. Tasowanie składów zarządów odbywało się w PGZ średnio co rok. Najnowsza zmiana będzie już siódmą z rzędu.

Andrzej Kensbok, absolwent filozofii na KUL i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji, dołączy do składu zarządu KGHM w połowie kwietnia – ujawniła miedziowa korporacja.

Czytaj także: Tajne przez poufne sprawozdanie finansowe PGZ

Po wygranych przez PiS wyborach w 2015 r. Andrzej Kensbok zajmował eksponowane stanowiska w dużych firmach kontrolowanych przez państwo. Był m.in. dyrektorem Naczelnym ds. Projektów Strategicznych KGHM Polska Miedź, przewodniczył Radzie Nadzorczej PKP, a także pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Źródło: radar.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA