fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RADAR Przemysł obronny

Maskpol gotowy do walki z wirusem

Fot./Bloomberg
Największa w polskiej zbrojeniówce firma produkująca maski przeciwgazowe śledzi sytuację na froncie walki z koronawirusem i czeka na rozkazy.

Na pytanie Radaru, czy Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol jest gotowe na potencjalny wzrost zainteresowania środkami zabezpieczania dróg oddechowych, służby prasowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której składzie działa Maskpol, nie odpowiadają wprost.

– Spółka Maskpol posiada w ofercie maski, półmaski, pochłaniacze i filtropochłaniacze, gogle ochronne i kombinezony, które mogą być używane w sytuacjach zagrożeń, z jakimi mamy obecnie do czynienia (koronawirus). Należy jednak podkreślić, że sprzęt ten ma charakter specjalistyczny. Przeznaczony raczej dla służb niż dla odbiorcy indywidualnego – mówi Beata Perkowska kierownik Działu Komunikacji i Marketingu PGZ.

„Sprzęt ochronny w ciągłej produkcji”

Rzeczniczka centrali grupy kapitałowej, skupiającej kluczowe spółki państwowe sektora obronnego w kraju zapewnia, że Maskpol jest w stanie dostarczyć wyposażenie ochronne zarówno na potrzeby służb sektora publicznego, jak również odbiorców komercyjnych.

– Dostępne wyroby firmy są sprawdzone, posiadają stosowne certyfikaty i są w bieżącej produkcji. W każdej chwili spółka jest przygotowana do zwiększenia produkcji sprzętu ochronnego – zaznacza Perkowska.

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej PSO Maskpol jest wiodącym zakładem w swojej branży. Spółka dysponuje nowoczesnymi technologiami produkcji i zapleczem badawczym. Oprócz sprzętu ochronnego, w tym nowoczesnych masek przeciwgazowych MP-5, zakład produkuje m.in. wyroby ochrony balistycznej: hełmy i kamizelki kuloodporne. Firma posiada w ofercie produkty ochrony przeciwchemicznej: maski, odzież ochronną i sprzęt odkażający.

Głównymi odbiorcami produktów Maskpolu są wojsko, Policja i Straż Graniczna.

Źródło: radar.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA