fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Pentagon: Coraz więcej ataków seksualnych w akademiach wojskowych

CC0
Liczba przypadków napaści na tle seksualnym w amerykańskich akademiach wojskowych wzrosła ponownie w ubiegłym roku - poinformował Petangon.

W roku akademickim 2018-2019 odnotowano 149 przypadków napaście na tle seksualnym, które zostały zgłoszono kierownictwu trzech akademii wojskowych. Rok wcześniej takich przypadków było 117, co oznacza wzrost o ponad 25 proc.

W tegorocznym raporcie uwzględniono tylko te przypadki, które zostały zgłoszone władzom akademii. Pentagon nie jest w stanie ustalić, czy wzrost liczby zgłoszeń to wynik lepszej możliwości przekazywania informacji o takich zdarzeniach, czy napaści na tle seksualnym rzeczywiście zdarzały się częściej niż rok wcześniej.

Co dwa lata prawie 13 tys. uczniów z trzech szkół: Akademii Wojskowej w West Point, Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis oraz Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs może wypełnić anonimowe kwestionariusze dotyczące napaści na tle seksualnym, które nie zostały zgłoszone władzom.

Pentagon nie poinformował o wynikach przeprowadzonego badania.

Najczęściej zgłaszane przypadki napaści były w West Point. Odnotowano tam 57 takich zdarzeń. 

- Ten raport jest odzwierciedleniem tego, co już wiemy - powiedział emerytowany pułkownik Don Christensen, były prokurator Sił Powietrznych i szef organizacji Protect Our Defenders.

- Pentagon wielokrotnie nie zdołał poradzić sobie z problemem napaści na tle seksualnym, który ogarnął jego szeregi i w rezultacie problem ten wciąż rośnie - dodał.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA