fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Epstein spisał testament dwa dni przed samobójstwem

AFP
Finansista Jeffrey Epstein spisał testament dwa dni przed śmiercią. Powierzył 578 milionów dolarów w aktywach nieznanej osobie.

Milioner Jeffrey Epstein przez lata przyjaźnił się z wieloma politykami i gwiazdami. Finansita powiesił się 10 sierpnia w swojej celi, gdzie czekał na proces w sprawie zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych.

Jak informuje "New York Post" 8 sierpnia podpisał swój testament. Epstein wymienił w nim, że posiada m.in. ponad 56,5 miliona dolarów w gotówce, akcje o wartości ponad 300 milionów dolarów.

Wymienił również sześć luksusowych nieruchomości, w Nowym Jorku, na Florydzie i w Paryżu oraz 18 mln dolarów warte łodzie, samochody i samoloty.

W dokumencie nie wymieniono żadnego z beneficjentów. Aktywa Jeffreya Epsteina trafią na fundusz powierniczy. Jak podaje Bloomberg, może to być utrudnienie dla rzekomych ofiar Epsteina. Kilka kobiet złożyło pozwy o odszkodowanie za wykorzystywanie seksualne.

Epstein został oskarżony o handel niepełnoletnimi dziewczętami. Zaprzeczył zarzutom, ale groziło mu do 45 lat więzienia

Departament Sprawiedliwości USA i FBI badają, w jaki sposób jeden z najbardziej znanych amerykańskich więźniów był w stanie popełnić samobójstwo zaledwie kilka tygodni po wcześniejszej nieudanej próbie.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA