fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Ponad 12 tys. skautów ofiarami molestowania

Flickr/Fort Meade
Zgodnie z opublikowanymi dokumentami sądowymi, wśród skautów w USA mogło być niemal 8 tys. drużynowych i wolontariuszy, którzy dopuścili się molestowania seksualnego.

Informacje o molestowaniu skautów w USA opublikował adwokat Jeff Anderson, którego kancelaria regularnie reprezentuje ofiary wykorzystywania seksualnego. Był on zaangażowany w wiele spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego przez kleryków.

Nowe informacje zostały wpisane do protokołu sądowego podczas procesu w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w teatrze dziecięcym w Minnesocie.

Jednym z biegłych w tej sprawie jest dr Janet Warren z Uniwersytetu Virginii. Zeznała, że w ostatnich latach "miała prywatną umowę" z amerykańskimi skautami i oceniała sposób postępowania z seksualnym wykorzystywaniem w organizacji w latach 1944-2016. 

Ze zgromadzonych dokumentów wynika, że było 7819 osób, które były zamieszane w wykorzystywanie seksualne dzieci. - Po przejrzeniu wszystkich tych akt zidentyfikowaliśmy 12254 ofiar - powiedziała.

Anderson publicznie ujawnił te liczby na wczorajszej konferencji prasowej. Istotna w tych sprawach jest przyjęta ustawa, która zezwala na zgłaszanie roszczeń w sprawach o wykorzystywanie seksualne z dowolnego okresu czasu, pomimo istniejących ustaw o przedawnieniu.

Przedstawiciele skautów wydali oświadczenie, w którym wyrazili współczucie dla ofiar. Poinformowali również, że każdy przypadek podejrzenia molestowania był zgłaszany organom ścigania.

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA