fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Gruzja: Sądowy finał trzydniowych protestów po nalocie policji na kluby nocne

W proteście, trwającym od 12 do 14 maja, jego uczestnicy m.in. tańczyli przed rządowymi budynkami w Tbilisi
youtube
Sąd Miejski w Tbilisi skazał wszystkie osiem osób, które zostały aresztowane 12 maja 2018 roku w czasie policyjnego nalotu na dwa kluby nocne w stolicy Gruzji. Oskarżeni zostali uznani winnymi przestępstw związanych z narkotykami. Akcja policji wywołała trzydniowe protesty na ulicach.

We wszystkich przypadkach nielegalną substancją, o której mowa, była ecstasy (MDMA). 7 lutego zostały wydane trzy ostatnie wyroki. Jeden z oskarżonych, zidentyfikowany inicjałami M.M., został oskarżony o sprzedaż dużej ilości ecstasy i został skazany na osiem lat więzienia. Drugi, określony jako K.M. został oskarżony o nielegalny zakup, posiadanie i sprzedaż narkotyków oraz oszustwo i skazany również na osiem lat więzienia. Trzeci, L.M, oskarżony o nielegalny zakup, przechowywanie i sprzedaż narkotyków, oszustwa, a także nielegalne przechowywanie amunicji, usłyszał wyrok siedmiu lat.

Pozostała piątka została skazana przez ten sam sąd wcześniej, w styczniu i lutym br.

Policjanci dokonali nalotu na dwa kluby - Bassiani i Cafe Gallery - 12 maja 2018 roku, rzekomo sprawdzając tropy dotyczące handlu narkotykami. Policyjna akcja wywołała trzydniowe publiczne protesty, nazywane demonstracjami raverów. Protestujący zakończyli wiec po tym, jak minister spraw wewnętrznych Giorgi Gacharia obiecał 14 maja, że zbada sprawę i wznowił prace nad reformą polityki narkotykowej.

Źródło: rp.pl/ civil.ge
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA