fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Indie: Zabili kobietę i jej małe dzieci, bo podejrzewali ją o czary

fotolia.com
Policja we wschodnich Indiach aresztowało sześciu mężczyzn oskarżonych o zamordowanie kobiety i jej czworga dzieci (po zabójstwie ciała zamordowanych zostały wrzucone do studni) w związku z podejrzeniami, iż kobieta zajmuje się czarną magią.

Mężczyźni (pięciu pochodzących z jednej rodziny) wtargnęli do domu Mandri Mundy w stanie Orisa 24 stycznia i zabili ją i jej dzieci w wieku 4, 7, 12 lat oraz 10 miesięcy łomem - poinformował inspektor Sushant Das z lokalnej policji.

Kobieta była podejrzewana o paranie się czarną magią. Zabójcy podejrzewali, że rzuciła urok na ich rodzinę, w wyniku którego zmarła 12-letnia dziewczynka.

Po śmierci dziecka rodzina udała się do szamana, który wyjaśnił, że śmierć dziecko to efekt działania wiedźmy, która mieszka w wiosce. Mężczyzna dodał, że ta sama wiedźma spowodowała śmierć jego córki.

Po tym jak chorować zaczęła kolejna osoba w rodzinie podejrzewającej Mandri Mundy o magię, pięciu męskich członków rodziny postanowiło zamordować domniemaną wiedźmę.

Mąż zamordowanej wezwał policję następnego dnia po zabójstwie, kiedy wrócił do domu i nie znalazł w nim swojej żony i dzieci.

Ślad krwi doprowadził policję do studni, gdzie - jak się okazało - mordercy wrzucili ciała.

Do samosądów na osobach posądzanych o uprawianie czarnej magii dochodzi na indyjskiej prowincji stosunkowo często. W 2016 roku w związku z podejrzewaniami o uprawianie czarnej magii, w całych Indiach zamordowano 134 osoby.

Od 2013 roku w stanie Orisa za oskarżanie innej osoby o czarną magię można zostać skazanym na trzy lata więzienia.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA