Przestępczość

Skazany, gdy miał 14 lat. Uniewinniony 27 lat później

YouTube
Amerykanin John Bunn miał zaledwie 14 lat, gdy został skazany za zabójstwo policjanta na nowojorskim Brooklynie. Po 27 latach sąd oczyścił mężczyznę z zarzutów.

John Bunn trafił do więzienia w 1991 roku. Gdy miał 14 lat został skazany za zabójstwo policjanta.

Do zdarzenia doszło na nowojorskim Brooklynie. Około 4 nad ranem dwaj policjanci zostali postrzeleni. W wyniku odniesionych ran zmarł Rolando Neischer.

W tej sprawie policja otrzymała anonimowe doniesienie, które doprowadziło funkcjonariuszy do Johna Bunna i jego 17-letniego wówczas kolegi Roseana Hargrove'a.

Drugi z zaatakowanych policjantów rozpoznał napastników i na podstawie jego zeznań sąd wydał wyrok.

W 2009 roku, po 17 latach spędzonych w więzieniu, John Bunn został warunkowo zwolniony. Wczoraj sąd oczyścił go z zarzutów.

Po ogłoszeniu decyzji Bunn nie krył wzruszenia. Ze łzami w oczach ściskał swoich adwokatów, a następnie podszedł do sędzi i chwycił je za obie dłonie.

- To było 27 lat. Walczyłem o swoje życie. Walczyłem o swoją niewinność - skomentował. - Nie zasłużyłem na na żadną z rzeczy, którą wy wszyscy mi zrobiliście - powiedział prokuratorom.

Zdaniem sądu wyrok został wydany na podstawie zeznań policjanta, który w czasie swojej kariery był oskarżony o wrabianie podejrzanych. Śledczy przyjrzeli się dziesiątkom spraw pod kątem możliwych nadużyć.

Źródło: rp.pl/ CNN

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL