fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Deportacja po 55 latach życia w Szwajcarii?

Fotolia.com
55-letni Hiszpan, który urodził się w Szwajcarii i spędził w niej całe życie, teraz może zostać deportowany do Hiszpanii. Powód? Od 17. roku życia został skazany za 31 przestępstw, spędził też 10 lat w więzieniu. Fakt, iż jest wielokrotnym recydywistą sprawił, że urząd migracyjny we Fryburgu postanowił cofnąć mu pozwolenie na pobyt.

55-latek zamierza dochodzić sprawiedliwości przed szwajcarskim Sądem Najwyższym, do którego odwołał się od decyzji sądu kantonalnego, który podtrzymał decyzję urzędu w jego sprawie - informują szwajcarskie media.

Mężczyzna, choć jest obywatelem Hiszpanii, nigdy nie był w tym kraju. Jego rodzina - w tym syn - mieszkają w Szwajcarii. Urzędnicy i sąd uznali jednak, że interes publiczny jest w tym wypadku ważniejszy niż interes prywatny. Uznano, że 55-latek, mimo wielokrotnego pobytu w więzieniu, nie zmienił swojego zachowania i "nie okazuje oznak integracji ze społeczeństwem i przywiązania do kraju".

Sąd kantonalny w wyroku z 8 lutego podkreślił, że po każdym skazaniu za przestępstwo mężczyzna wracał na złą drogę. Jego zachowania nie zmieniła nawet groźba deportacji.

Jak orzekł sędzia postawa Hiszpania wskazuje, że "nie jest on w stanie dostosować się do szwajcarskiego prawa i nie okazuje szacunku wartościom wyznawanym przez Szwajcarię".

Sąd uznał, że mężczyzna stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA