fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Mid Europa kupuje firmę Hortex

Fotorzepa/Rafał Guz
Fundusz private equity przejmuje spożywczą grupę od podmiotu kontrolowanego przez Argan Capital. Za ile?

O tym, że Hortex ma zmienić właściciela, mówiło się już od dawna. Nie wiadomo, jaką kwotę zapłaci za niego Mid Europa. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

- Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje – mówi, cytowany w komunikacie Paweł Padusiński, partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura. Z kolei Robert Knorr, partner zarządzający MEP, nadzorujący inwestycje funduszu w sektorze handlu detalicznego i FMCG, podkreśla, że fundusz dostrzega olbrzymi potencjał Horteksu zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i fuzje i przejęcia.

Hortex ma silną pozycję rynkową – zarówno w kraju, jak i za granicą. Od kilkudziesięciu lat jest największym polskim eksporterem mrożonych owoców, warzyw oraz mieszanek owocowych i warzywnych. Jego odbiorcami są przede wszystkim Rosja, Słowacja, Ukraina, Łotwa, Estonia, Litwa i Białoruś. Z kolei główne kierunki eksportu soków, napojów i nektarów to Wielka Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone oraz Kanada.

Doradcami dla Mid Europa byli: Vienna Capital Partners (M&A), Clifford Chance (doradca prawny), OC&C (doradca komercyjny), PwC (finanse i podatki) oraz Ramboll Environ (sprawy środowiskowe).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA