fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Sieć restauracji Jamie’s Italian na skraju bankructwa

Sieć restauracji Jamiego Olivera jest na skraju bankructwa
Bloomberg
Sieć włoskich restauracji należąca do znanego brytyjskiego kucharza Jamiego Olivera jest na skraju bankructwa.

Sieć Jamie's Italian nie tylko ma długi w wysokości 71,5 mln funtów, ale także zalega z wypłatami na rzecz własnych pracowników i to w sumie na 2,2 mln funtów. Firma zalega m.in. z podatkami, płatnościami na rzecz dostawców oraz właścicieli lokali w których znajdują się restauracje, ma też pokaźne kredyty bankowe.

Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że spośród 25 brytyjskich restauracji zamkniętych zostanie 12. To oznacza, że pracę straci 450 osób w takich miastach jak Bristol, Reading, Kingston oraz Harrogate.

Przedstawiciel sieci zaprzecza, że możliwe jest bankructwo. Przyznał w rozmowie z brytyjską prasą, że firma ma "kłopoty", ale porozumiała się już z wierzycielami i przystępuje do programu naprawczego.

Znany kucharz nie ma ostatnio dobrej passy. Pod koniec zeszłego roku Jamie Oliver poinformował, że przez Brexit będzie musiał zamknąć część swoich restauracji. Wtedy zlikwidowanych zostało sześć lokali.

W styczniu okazało się, że do restauracji sieci Jamie's Italian trafiło zepsute i przeterminowane mięso. Chodzi o mięso na steki z firmy mięsnej Russell Hume, który był do skandalu potentatem w tej branży. Firma zaopatrywała m.in. sieć 900 brytyjskich pubów "Wetherspoon", które słynęły z tzw. poniedziałkowych "Steak Night". Kierownictwo Wetherspoon jako pierwsze zorientowało się, ze dostarczono im niezdatne do spożycia mięso i zaalarmowali policję.

Sieć Jamie's Italian zareagowała także błyskawicznie. Z magazynów osunięto wszystkie produkty dostarczone przez Russell Hume i zmieniono dostawcę mięsa.

Pierwsza restauracja sieci Jamie's Italian została otwarta w Oksfordzkie w 2008 roku. Teraz w Wielkiej Brytanii jest ich 25 a 28 poza granicami kraju.

Jamie Oliver, to znany brytyjski kucharz, autor programów oraz książek kulinarnych. Jego osobisty majątek wyceniono na 150 mln funtów. W razie ewentualnego bankructwa sieci osobisty majątek Olivera nie dozna uszczerbku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA