Przemysł spożywczy

Nestle inwestuje w zdrowie

Bloomberg
Firma Nestle zamierza poszerzyć swój asortyment zdrowych produktów. Kupiła w tym celu ekwadorską spółkę Terrafertil.

Firma Nestle podała w piątek o przejęciu większości udziałów w spółce Terrafertil, zajmującej się sprzedażą zdrowych i organicznych produktów pochodzenia roślinnego. To kolejny krok Nestle poczyniony w celu poprawienia swojego wizerunku i rozszerzenia asortymentu produktów o zdrową żywność. 

Działania te są szwajcarskiej firmie zdecydowanie potrzebne po głośnych aferach związanych z nadmiernym użyciem oleju palmowego w produktach spożywczych, które wybuchły po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że składnik ten może mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci, a nawet posiada substancje rakotwórcze. Olej palmowy jest wykorzystywany w wielu produktach Nestle, między innymi w płatkach śniadaniowych.

Przedsiębiorstwo Terrafertil zostało założone w 2005 roku w Ekwadorze przez trzech braci i dwóch kuzynów. Początkowo firma współpracowała tylko z lokalnymi rolnikami w Andach, następnie rozwinęła swoją działalność na inne kraje Ameryki Południowej. Obecnie jest obecna również w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jedną z jej bardziej znanych produktów jest sok Goldenberry. Produkuje się go z owoców goldenberry uprawianych na zboczach Andów, głównie w Ekwadorze i Kolumbii. Są one bogate w antyoksydanty i witaminę A.

Spółki nie ujawniły wartości transakcji.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL