fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Wielka Brytania: Branża spożywcza apeluje do Theresy May

Bloomberg
Przedstawiciele brytyjskiej branży spożywczej napisali list do premier Theresy May, w którym apelują o to, by zabezpieczyła wolny handel z Unią Europejską po opuszczeniu Wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Brytyjscy rolnicy, supermarkety i dostawcy żywności przekonują premier Theresę May, że zerwanie warunków wolnego handlu z krajami unijnymi może poważnie zaszkodzić brytyjskiej branży żywieniowej, w tym ograniczyć dostawy żywności i napojów do Wielkiej Brytanii oraz doprowadzić do wzrostu cen na wewnętrznym rynku. Pełną treść listu można przeczytać tutaj.

Problem dotyczy nie tylko przemysłu spożywczego, o czym apelowała w ostatnim czasie również organizacja inżynierska Engineering Employers' Federation (EEF). Prezes EEF, Terry Scuoler, w rozmowie z BBC zaznaczył, że niedotrzymanie zasad ustalonych przez Światową Organizację Handlu (WTO) uderzy w wiele brytyjskich branż z sektora przemysłowego, w tym w przedsiębiorstwa motoryzacyjne.

Procedura opuszczania struktur unijnych przez Wielką Brytanię ma rozpocząć się w tę środę. Theresa May uruchomi tego dnia artykuł 50 traktatu UE Traktatu Lizbońskiego i rozpocznie się dwuletni etap ustalania warunków wyjścia kraju ze Wspólnoty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA