fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PGZ łowi młode talenty, bo kadra się starzeje

materiały prasowe
Polska Grupa Zbrojeniowa będzie wspierała najzdolniejszych słuchaczy Akademii Sztuki Wojennej. W poniedziałek PGZ przyznał 10 rocznych stypendiów (po 9 tys. zł netto) jej najlepszym studentom.

Do pierwszej edycji programu, którego inicjatorem jest grupa skupiająca zakłady państwowego przemysłu specjalnego o rocznych przychodach na poziomie 5 mld zł, zgłosiło się 60 kandydatów. Statystycznie średnia ocen kandydata wyniosła 4,59. Społeczna Rada Stypendialna, w której są przedstawiciele PGZ, MON i samorządu studentów akademii, po indywidualnych rozmowach z zainteresowanymi wyłoniła 10 beneficjentów.

– Byliśmy zbudowani osiągnięciami, wiedzą, ale też motywacjami naszych młodych liderów – mówi Małgorzata Konopacka, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PGZ. – Z analizy wniosków wynika, że wiele z tych osób świadomie zaplanowało już swoją ścieżkę zawodową. W przyszłości mogą być cennym nabytkiem dla pracodawców sektora obronnego – dodaje.

Nie jest tajemnicą, że zatrudniająca obecnie 17,5 tys. pracowników i skupiająca ponad 60 kluczowych spółek obronnych PGZ ma kłopot ze starzejącą się kadrą, falą odejść po skróceniu wie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA