fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Nowy kontrakt na Rafale z Indiami

Dassault Aviation negocjuje z Indiami nowy kontrakt sprzedaży myśliwców bojowych Rafale temu krajowi — poinformował prezes Eric Trappier.
- Po kontrakcie podpisanym w Indiach na dostawę 36 Rafale oraz po zamówieniu 24 tych maszyn przez Egipt i 24 następnych przez Katar, powinniśmy wkrótce zawrzeć czwarty kontrakt zagraniczny, ale będzie to raczej w 2018 r. — powiedział w wywiadzie dla dziennika „Sud-Ouest".
— Prowadzimy zwłaszcza negocjacje z Malezją o sprzedaży 18 samolotów, ale także z Indiami w sprawie drugiego kontraktu. Potrzeby Indii są ogromne, sama marynarka wojenna potrzebuje 57 samolotów — dodał Trappier.
W wywiadzie udzielonym Reuterowi we wrześniu Trappier powiedział, że liczy na zawarcie czwartego kontraktu eksportowego w ciągu 2 lat. Wyraził wówczas nadzieję, że Indie złożą następne zamówienia nie wspominając o trwających rozmowach.
Rafale ma duże szanse w Malezji, która chce wymienić flotę wysłużonych myśliwców Zakup 18 samolotów oznaczałby kontrakt na ponad 2 mld dolarów. Samolot wszedł do eksploatacji we Francji w 2004 r., pierwszy kontrakt zagraniczny z Indiami zawarto po kilkunastu latach negocjacji na znacznie mniejszą liczbę od zakładanych początkowo 136 sztuk.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA