Izrael: kupicie rakiety, wybudujemy fabrykę

Wyrzutnia Lynx w akcji. Można z niej odpalać kierowane pociski różnego typu i o zróżnicowanym zasięgu
materiały prasowe
Izraelscy producenci dalekosiężnych pocisków Lora i wyrzutni Lynx oferują Polsce zestawy ziemia-ziemia dla wartego 7 mld zł systemu Homar. Aby wygrać z Lockheed Martin, proponują przemysłową współpracę, której skąpi gigant z USA.

Aby pokonać nad Wisłą faworyzowanego od lat konkurenta, czyli producenta oferowanych w Polsce systemów HIMARS, Izraelczycy obiecują sprzedaż wiązaną. Są gotowi wybudować od podstaw w naszym kraju fabrykę rakiet, dostarczyć technologie, obrabiarki, przygotować kadrę i stworzyć 250 miejsc pracy w elitarnym segmencie branży high-tech.

– W przekazywaniu wiedzy i doświadczeń produkcyjnych nie będzie ograniczeń, żadnych zamkniętych czarnych skrzynek. Jeśli się umówimy, Polski przemysł będzie mógł długofalowo współpracować z izraelskimi partnerami, oferując broń na rynkach trzecich – zapewniali w poniedziałek w Warszawie przedstawiciele Israel Military Industries i Israel Aerospace Industries, firm, które są w tym kraju najważniejszymi producentami kierowanych rakiet, amunicji czołgowej, systemów ochrony pojazdów i śmigłowców wojskowych.

Avinoam Zafir, wiceprezes IMI Systems ds. marketingu, podkreślał, że obiecuje odpowiedzialnie transfer tech...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL