fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Bańka: Doradcom prezesa POT już dziękujemy

Żartobliwe zdjęcie jakie zamieścił na swoim profilu facebookowym Robert Kępiński
Facebook
Robert Kępiński, Adam Zaborowski, Katarzyna Grzymała i Maciej Jankiewicz – czworo doradców prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej straciło wczoraj pracę

Poinformował o tym w triumfalistycznym twitcie sam minister sportu i turystyki Witold Bańka. Nazwał to "kolosalnymi oszczędnościami w skali roku". I dodał „zrobione".

Robert Kępiński to wieloletni pracownik Polskiej Organizacji Turystycznej. Zaczynający karierę jeszcze w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki. Po ostatniej reorganizacji POT przesunięty na pozycję doradcy prezesa zajmował się rynkami zagranicznymi, na których działa POT. Ostatnio przygotowywał otwarcie biura POT w Pekinie.

Z tego samego pokolenia sześćdziesięciolatków jest Adam Zaborowski. W latach 2002 – 2006 był nawet wiceprezesem POT. Przed 2012 rokiem pełnił funkcję pełnomocnika prezesa POT do spraw Euro 2012, a ostatnio wdrażał w POT pomysły na działalność gospodarczą, która miała przynosić organizacji dochody.

Katarzyna Grzymała doradzała prezesowi POT w sprawach informatycznych i bezpieczeństwa informacji. Przyszła do pracy jako protegowana prezesa PSL Waldemara Pawlaka i tej łatki wśród pracowników POT nie pozbyła się do końca.

Z kolei Maciej Jankiewicz odpowiedzialny był za promowanie Polski przez pryzmat wielkich wydarzeń sportowych.

Ile oszczędził minister? Według naszych informacji doradca prezesa ma uposażenie podobne do uposażenia dyrektora. Oznacza to co najmniej 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Wczoraj informowaliśmy, że jest też szykowana dymisja wiceprezes POT Elżbiety Wąsowicz-Zaborek ("Jest wniosek o odwołanie zastępcy prezesa POT").

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA