Promocja turystyczna

Dubaj uruchomił najdłuższą na świecie tyrolkę miejską

Materiały promocyjne
Ma kilometr długości, jedzie się nią 80 kilometrów na godzinę, a startuje z wysokości 170 metrów – to najkrótszy opis tak zwanej tyrolki, jaką uruchomiono w Dubaju

XLine znajduje się w kompleksie dunajskiej mariny i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. W samym Dubaju jest kolejną tego typu atrakcją po tyrolce, jaką otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall, nad słynnymi dubajskimi fontannami.

XLine jest jednak dwa razy dłuższa, a co więcej, mogą nią zjeżdżać jednocześnie dwie osoby, na dwóch linach .

Start odbywa się z wieżowca Amwaj, na wysokości 170 metrów między drapaczami chmur, a punktem docelowym jest centrum handlowe Dubai Marina Mall. Kask zjeżdżającego jest zaopatrzony w kamerę typu go-pro, dzięki czemu śmiałek dostanie film ze swojego przejazdu. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę. Rodzina i znajomi osób zjeżdżających mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie obok centrum Dubai Marina Mall.

Przejazd kosztuje 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby. Atrakcja jest czynna codziennie, ale w piątki i soboty dłużej o godzinę, bo do 19.

Przedsięwzięcie – jak zaznaczaj organizator, Dubai Properties - wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych środków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL