fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Prasowanie w służbie turystyki

materiały prasowe
5 grudnia na ulice polskich miast wyjdą ludzie z deskami do prasowania. To wszystko w ramach akcji "Od deski do deski", która ma promować czytelnictwo i turystykę krajową

W sobotę, 5 grudnia o godz. 11:00 na katowickim rynku, tuż przy centrum informacji turystycznej, podróż po Polsce rozpocznie Michał T. Łukasiewicz, społecznik, podróżnik, producent telewizyjny i pasjonat turystyki aktywnej. W ciągu kilkunastu dni, w ramach akcji "Od deski do deski", przemierzy trasę ze stolicy województwa śląskiego do Warszawy, podróżując pieszo, jadąc rowerem, ciągnikiem i dorożką oraz płynąc kajakiem. Będzie niósł ze sobą deskę do prasowania. Wszystko to w ramach promocji czytelnictwa i turystyki krajowej.

Jak przyznaje pomysłodawca i organizator akcji, Michał Łukasiewicz, deska została potraktowana dosłownie i ma sprawić, by nikt nie pozostał na niego obojętny.

- Chcę zachęcić ludzi, by odeszli od komputerów, przeczytali ciekawą książkę, otworzyli się na piękne miejsca, które są obok nas, i aktywnie spędzali czas. Jeśli dzięki tej akcji, oprócz pary skarpet pod choinką znajdą się również książki, bilety do teatru, muzeum czy przewodniki turystyczne, zachęcające do odkrycia urokliwych zakątków naszego kraju, będzie to ogromny sukces. Promuję to, co nasze, piękne, polskie, ale często niedocenione lub nieodkryte - mówi Łukasiewicz, cytowany w komunikacie prasowym.

Podczas wyprawy, pomysłodawca odwiedzi trzy województwa, w których odbędą się spotkania podróżnicze w szkołach i instytucjach kulturalnych. Relację z wyprawy będzie można śledzić w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

- Nie przyjdę z pustymi rękoma. Oprócz deski do prasowania, która będzie moim znakiem rozpoznawczym, przywiozę ze sobą prezenty od osób, które wsparły naszą akcję, m.in. Elżbiety Dzikowskiej, Katarzyny Krzywańskiej - mistrzyni świata w karate tradycyjnym, Bogdana Gałązki - mistrza kulinarnego zamku Malbork, Tomasza Zubilewicza - prezentera pogody oraz Kabaretu Paranienormalni - zapowiada Łukasiewicz.

Każdy może dołączyć się do akcji, wystarczy, że na spotkanie lub na trasę zabierze ze sobą deskę, deseczkę albo książkę, na znak wsparcia inicjatywy.

Patronat nad wydarzeniem objęły: Śląska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Organizacja Turystyczna, PTTK oraz portal questing.pl. Honorowy patronat objął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA