fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Chorwacja zastąpi Grecję w „Mamma Mia”

Odtwórczyni jednej z głównych ról - Meryl Streep.
AFP
Kolejna część popularnego filmu „Mamma Mia” nie będzie kręcona w Grecji. Zamiast urokliwej wysepki Skopelos, na której rozgrywała się akcja, pojawi się chorwacka Vis

Maleńka, grecka wyspa Skopelos zyskała niemal światową sławę dzięki filmowi „Mamma Mia", w którym występowali zdobywczyni Oscara Maryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan i Colin Firth. Producenci kolejnej części zatytułowanej „Mamma Mia, Here We Go Again", w którym pojawi się ponownie plejada gwiazd amerykańskiego i brytyjskiego kina, będzie kręcona tym razem na chorwackiej wyspie Vis. Taką informację podał portal Greek Travel Pages, powołując się na doniesienia mediowe.

Zastępca burmistrza Skopelos Athina Daki, odpowiedzialna za kulturę, edukację i turystykę, powiedziała w rozmowie z magazynem "Tachydromos", że „takie decyzje podejmowane są w oparciu o wskaźniki finansowe i budżet ustalony przez producentów". – To dla nas żadna strata, ponieważ Skopelos nadal będzie wyspą „Mamma Mia" i będzie dalej opowiadać historię filmu bez względu na to, gdzie teraz zostanie on nakręcony – tłumaczy Daki.

Według informacji, na które powołuje się portal, decyzja o przeniesieniu produkcji do Chorwacji była związana z zaoferowanymi przez Chorwatów ulgami podatkowymi i finansowym wsparciem. W Grecji nadal nie istnieje zaś Biuro Komisji Filmowej, mimo że ramy prawne dla tej instytucji zostały już dawno określone.

Chorwacja staje się wśród filmowców coraz popularniejsza. W ostatnich latach kręcone tam były m.in. "Gra o tron", "Gwiezdne Wojny" i "Robin Hood".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA