fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

W Jerozolimie powstanie kolej linowa

Tak ma wyglądać planowana kolej linowa w Jerozolimie
Materiały prasowe
Ministerstwo Turystyki chce zbudować w Jerozolimie kolej linową. Projekt, który zatwierdził już Narodowy Komitet Infrastruktury (National Infrastructure Committee), czeka teraz na akceptację rządu

Kolejka ma ruszyć w 2021 roku, a koszt jej budowy szacowany jest na 55 milionów dolarów. Połączy First Station (Pierwsza Stacja - centrum kultury i rozrywki na dawnym dworcu kolejowym) ze Starym Miastem, a jej długość wyniesie 1,4 kilometra. Będzie przewozić do 3 tysięcy osób na godzinę.

Ministerstwo argumentuje, że kolejka będzie nie tylko atrakcją turystyczną, ale także antidotum na komunikacyjne problemy Jerozolimy i zanieczyszczenie powietrza, a mieszkańcom i turystom ułatwi dostęp do miejsc kultu i poruszanie się po zakorkowanym mieście. Zdaniem resortu to jedyne rozsądne rozwiązanie w obliczu rosnącej liczby turystów, która sięga już czterech milionów rocznie.

Jak donoszą izraelskie media, projekt kolejki, której trasa biegnie przez obszary zielone i wzdłuż zabytkowych murów, oprotestowali między innymi ekolodzy, urbaniści, architekci, Palestyńczycy i mniejszości religijne. Twierdzą oni, że projekt jest „kulturalnie i politycznie nieodpowiedzialny", a kolejka wcale nie rozładuje korków, tylko przesunie je w okolice First Station.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA