fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Francja, Japonia, Rosja i Azerbejdżan chcą Expo

AFP
Cztery kraje - Francja, Japonia, Rosja i Azerbejdżan - zgłosiły swoje kandydatury do organizacji wystawy światowej w 2025 roku. Wybór nastąpi w 2018 roku

Azerbejdżan wystawił kandydaturę Baku, gdzie wystawa światowa miałaby odbywać się pod hasłem "Kapitał ludzki". Rosja proponuje Jekaterynburg na Uralu i Expo na temat: "Zmieniać świat: inkluzywne innowacje dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń".

Według Japonii wystawa w Osace byłaby skoncentrowana wokół hasła: "Projektować społeczeństwo przyszłości, wymyślić życie jutra". Z kolei Francja lansuje temat przewodni "Wiedza do podzielenia się, planeta do ochrony" i wystawę w Paryżu i regionie stołecznym Ile-de-France.

Jak pisze AFP, Francja sześciokrotnie gościła już wystawy światowe, a Japonia - pięć razy; z kolei Rosja i Azerbejdżan są w tej dziedzinie nowicjuszami.

Ostatnia wielka wystawa światowa z udziałem 145 krajów miała miejsce w 2015 roku w Mediolanie w północnych Włoszech, przebiegła pod hasłem "Żywienie planety, energia dla życia" i przyciągnęła 21 milionów zwiedzających.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA