Promocja turystyczna

"Dar Młodzieży" gotowy do promowania Polski

materiały prasowe
"Dar Młodzieży" wyruszy niedługo w "Rejs Niepodległości". Statek będzie promował Polskę w 18 dużych portach świata. Popłynie nim w sumie 1000 osób

Jak mówi podsekretarz stanu w ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Anna Moskwa rejs to połączenie kilku pomysłów na promocję kraju i uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie promował gospodarkę, historię i pomoże partnerom rejsu zawiązać za granicą nowe kontakty biznesowe.

W portach przy udziale partnerów rejsu mają zostać zorganizowane imprezy tematyczne o polskiej gospodarce, kulturze i historii. jego przygotowanie trwało ponad rok, a koszt przedsięwzięcia to około 23 milionów złotych. Część pieniędzy - na konserwację statku, prowiant i pensje dla załogi - pochodzi z budżetu państwa. Fundusze na imprezy promujące Polskę pochodzą natomiast od partnerów rejsu.

W rejsie "Daru Młodzieży" weźmie udział łącznie 1000 osób, które będą podzielone na sześć zmian. 60 procent załogi będą stanowić studenci szkół morskich z Gdyni i Szczecina. Pozostali członkowie to laureaci konkursu ogłoszonego przez resort Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, którzy następnie przeszli tygodniowe szkolenie na morzu. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na zamieszczeniu w mediach społecznościowych filmu lub innej prezentacji promującej małą ojczyznę kandydata. Drugi etap, dla wybranych w części pierwszej, składał się z testu wiedzy marynistycznej, z historii polskiej drogi do niepodległości i części religijnej pod tytułem "morze w Biblii".

Po dwóch etapach wyłoniono 400 osób, które następnie musiały przejść szkolenie w warunkach morskich.

"Dar Młodzieży" opłynie świat i odwiedzi jedne z największych portów świata, między innymi Kapsztad, Singapur i Dżakartę. Statek weźmie też udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie gdzie będzie cumował od 22 do 28 stycznia 2019 roku.

W Gdyni przez cały weekend odbywają się imprezy i wydarzenia związane z początkiem "Rejsu Niepodległości". Ich oficjalna część, z udziałem władz państwowych rozpocznie się mszą świętą w niedzielę, następnie żaglowiec wyjdzie w morze. Jego pierwszym celem jest stolica Estonii - Tallin, dokąd zawinie za około tydzień.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL