fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Kąpielisko Széchenyi z certyfikatem EuropeSpa

fot. szechenyibath.hu
Materiały promocyjne
Kąpielisko termalne Széchenyi jako pierwsze w Budapeszcie uzyskało międzynarodowy certyfikat jakości EuropeSpa w kategorii "kąpieliska termalne"

System certyfikacji EuropeSpa został opracowany z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Uzdrowisk (ESPA) i jest oficjalnym systemem zapewniania jakości w uzdrowiskach i sanatoriach.

Kąpielisko termalne i basen Széchenyi jest jednym z największych tego typu kompleksów w Europie. Obiekt został wybudowany w stylu klasycystycznym w latach 1909-1913, a wody lecznicze kąpieliska pochodzą ze źródła znajdującego się na głębokości 1264 metrów i mają temperaturę 76 stopni Celsjusza. Model budynku można zobaczyć w parku miniatur Mini Europe w Brukseli w części poświęconej Węgrom.

Bilet wstępu, oprócz tradycyjnych usług balneologicznych, obejmuje również szereg usług uzdrowiskowych. Jak podają władze kompleksu, kąpielisko co roku odwiedza ponad półtora miliona gości, w tym coraz więcej gości z zagranicy - zwłaszcza z Europy Wschodniej (Rosja, Ukraina, Turcja, Kazachstan), a odsetek odwiedzających z Europy Zachodniej (np. z Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii) utrzymuje się na stałym poziomie. 60 procent ludzi korzystających z kąpieliska chce również skorzystać z relaksującej kąpieli w jednej z zabytkowych łaźni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA