fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Antalya liczy na 16 milionów gości

Filip Frydrykiewicz
O 25 procent wzrosła liczba przyjazdów z zagranicy do Antalyi w pierwszym kwartale tego roku. W sumie w tym roku miasto ma odwiedzić 16 milionów gości

W zeszłym roku Antalyę odwiedziło rekordowe 13,6 miliona gości zagranicznych. Jak wynika z danych tamtejszego lotniska, w pierwszym kwartale tego roku przyleciało ich już 571,2 tysiąca, czyli o prawie 25 procent więcej rok do roku - donosi dziennik „Daily Sabah" na swojej stronie internetowej.

Władze skorygowały bieżące cele - wcześniej zakładały, że w 2019 roku do Antalyi przyjedzie 15 milionów gości, teraz liczbę tę zwiększyły do 16 milionów. W pierwszych trzech miesiącach najwięcej turystów - 151,4 tysiąca (wzrost o 8 procent rok do roku) - przyjechało z Niemiec, na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie - 136,7 tysiąca (wzrost o 74 procent), na trzecim Brytyjczycy - 36,8 tysiąca (wzrost o 58 procent).

Ambitne plany związane z rozwojem ruchu turystycznego ma nie tylko Antalya, ale cały kraj. W tym roku chce pozyskać 50 milionów gości, przychody z tego tytułu mają wynieść 35 miliardów dolarów. Żeby zrealizować ten cel, Ministerstwo Turystyki przygotowuje strategię, która zakłada między innymi powołanie funduszu na rzecz rozwoju turystyki.

Zadanie na najbliższe cztery lata to pozyskanie 70 milionów odwiedzających i 70 miliardów dolarów przychodów. W zeszłym roku ten ostatni wskaźnik wyniósł 29,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 12,3 procent rok do roku. 81,8 procent tej kwoty pochodziło od turystów zagranicznych, 18,2 procent od Turków. Ci pierwsi wydawali przeciętnie 617 dolarów na osobę, tureccy ekspaci 801 dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA