fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Maui najpiękniejszą wyspą świata

Maui. This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
Wikipedia
Maui na Hawajach, Santorini w Grecji i Jamajka na Karaibach to - według TripAdvisor - trzy najatrakcyjniejsze wyspy na świecie
W konkursie powstało kilka rankingów najpiękniejszych wysp. Główne zestawienie dotyczy całego świata, pozostałe pogrupowano z uwzględnieniem podziału geograficznego lub politycznego.
W globalnym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazła się hawajska wyspa Maui, na drugim - grecka Santorini, ostatnią pozycję na podium zajęła zaś karaibska Jamajka. W rankingu najpiękniejszych wysp na świecie pojawiła się też Majorka, która uplasowała się na szóstym miejscu. Zestawienie tworzone na podstawie ocen użytkowników TripAdvisora: liczby i jakości hoteli, restauracji i atrakcji na wyspie. Pod uwagę brano też zainteresowanie internautów zakupem wyjazdu do poszczególnych miejsc. Oceny nie mogą mieć więcej niż rok.
Jak mówi Barbara Messing, dyrektor marketingu w TripAdvisor, wyspy, które znalazły się na liście Traveler's Choice Islands, swoją pozycję zawdzięczają takim cechom, jak: zapierające dech w piersiach plaże, ciekawe atrakcje i popularne hotele oraz restauracje. – Choć wyspy te są dostępne przez cały rok, dane pochodzące z analizy rezerwacji hotelowych TripAdvisor pokazują, że osoby polujące na rabaty mogą zaoszczędzić poza głównym sezonem do 30 procent za noc – podaje Messing, komentując zestawienie dla Stanów Zjednoczonych. Ta sama zasada odnosi się także do innych regionów świata, a różnice w cenach w różnych okresach roku sięgają prawie 40 procent. TripAdvisor tworzy rankingi dla różnych kategorii, między innymi najlepszych kierunków turystycznych, najatrakcyjniejszych hoteli dla rodzin z dziećmi i najpiękniejszych plaż. Najpiękniejsze wyspy na świecie: Najpiękniejsze wyspy europejskie:
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA