fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Fotoplastikon wraca po remoncie

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.
Wikipedia
Dziś w Warszawie otwarcie wyremontowanego Fotoplastikonu. Od teraz będzie tam można nie tylko oglądać oryginalne fotografie, lecz także wziąć udział w warsztatach
Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, którego oddziałem jest Fotoplastikon, wyjaśnia, że wielbiciele starych zdjęć będą mogli przede wszystkim zobaczyć prawdzie fotograficzne rarytasy -nieznane dotąd trójwymiarowe zdjęcia Warszawy i innych europejskich miast wykonane w jeszcze przed I wojną światową, a które Muzeum Powstania Warszawskiego zakupiło do swoich zbiorów na różnych aukcjach.
W Fotoplastikonie odbywać się będą też warsztaty z fotografami, spotkania z twórcami komiksów oraz dyskusje poświęcone współczesnej architekturze Warszawy. Kierowniczka Fotoplastikonu Justyna Rutkowska wyjaśnia, że dzięki pozyskaniu nowej przestrzeni Fotoplastikon stanie się też miejscem, gdzie będzie można poznać tajniki fotografowania. Fotoplastikon jest oddziałem Muzeum Powstania Warszawskiego. Powstał w 1905 roku i do dziś jest w tym samym miejscu w kamienicy w Alejach Jerozolimskich 51. W sumie w zbiorach Fotoplastikonu znajduje się około 7 tysięcy trójwymiarowych fotografii.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA