fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Mazowsze otwiera sezon turystyczny

Pixabay
Pokazów zachęcających do wypoczynku w regionie i konkursów z nagrodami nie zabraknie podczas oficjalnego otwarcia sezonu turystycznego na Mazowszu w czasie targów Lato 2016

To już szósta w historii oficjalna inauguracja sezonu turystycznego, jaką organizuje samorząd województwa mazowieckiego. Pierwsza impreza odbyła się w 2011 roku w ramach kampanii promocyjnej „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd". Od pięciu lat sezon turystyczny na Mazowszu otwierany jest w trakcie targów Lato.

– Na tegorocznych targach promujemy turystykę weekendową, bo Mazowsze to idealne miejsce nie tylko na dłuższy pobyt, ale również na krótki wyjazd rodzinny. Mamy się czym chwalić, bo oprócz terenów zielonych i wielu zabytków są tu również miejsca, w których można ciekawie spędzić czas z dziećmi. Są parki rozrywki, wiele gospodarstw agroturystycznych i oczywiście pełne tajemnic muzea – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Nowością tegorocznego otwarcia sezonu turystycznego na Mazowszu są organizowane w Żyrardowie, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie i Radomiu tzw. spacery po Mazowszu. Uczestnicy wędrówek odwiedzą muzea i zabytkowe kościoły. Będą też mieli okazję poznać uroki i nieodkryte dotąd tajemnice miast. Pomogą im w tym przewodnicy. Wycieczki urozmaicone będą zabawami i konkursami z nagrodami.

Oficjalne otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu odbędzie się podczas XXI targów turystyki i wypoczynku Lato 2016 w centrum targowo-kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie, hala B (stoisko nr 61).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA