fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Ratingi biur podróży na targach Lato 2016

Materiały promocyjne
O dobrych praktykach w promocji Mazowsza, pensjach w turystyce i o kondycji biur podróży będzie można porozmawiać podczas rozpoczynających się jutro targów turystyki i wypoczynku Lato 2016

Targi Lato, czyli wielki kiermasz turystyczny, potrwają od 22 do 24 kwietnia w centrum targowo-kongresowym MT Polska w Warszawie*. W tym roku ofertę zaprezentują przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych, biur podróży, hoteli i pensjonatów. Obecne będą również turystyczne wydawnictwa, szlaki krajoznawcze, wodne i rowerowe. Regionem Partnerskim jest Mazowsze.

Pierwszego dnia targów odbędą się trzy spotkania dla branżowych gości. Pierwszym będzie konferencja Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „Dobre praktyki w promocji dziedzictwa kulturowego Mazowsza", która zainauguruje specjalną edycję Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD 2016.

Organizatorem kolejnego spotkania jest magazyn "Rynek Turystyczny". Redakcja wraz z przedstawicielami biur podróży, agentów i pilotów wycieczek poprowadzi debatę pt. „12 złotych za godzinę, czyli ile zarabia się w turystyce?". Tematem dyskusji będzie m.in. struktura i zarobki w branży.

Trzecią propozycją jest konferencja „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego". Nasza redakcja, Instytut Badań Rynku Turystycznego Travel Data i MT Targi Polska zaprosili do dyskusji m.in. branżowych ekspertów, przedstawicieli instytucji państwowych, szefów największych biur podróży, agentów, firm ubezpieczeniowych i linii lotniczych. Podczas spotkania będą przedstawione najświeższe ratingi największych touroperatorów (zobacz ratingi z 2015 r.), które dostarczają informacji o sytuacji finansowej i wiarygodności organizatorów turystyki w Polsce. Wejście na to spotkanie przewidziane jest tylko dla przedstawicieli branży turystycznej. Nie trzeba mieć jednak zaproszenia, wystarczy wizytówka.

Co roku na targach Lato wręczane są też nagrody w dwóch zewnętrznych konkursach branżowych. Dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne" nagrodzi zwycięzców VIII edycji konkursu na najlepszy produkt do komunikacji marketingowej Róża Kolumba. Spośród zgłoszonych katalogów biur podróży kapituła wybierze te, które wyróżniają się sposobem wykonania i jakością treści.

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki wraz z Almamer Szkołą Wyższą wyłonią natomiast laureata, który otrzyma Wawrzyn Polskiej Turystyki. Wyróżnienie to wręczane jest za popularyzowanie innowacji oraz wyjątkowych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które przyczyniają się do kształtowania i umacniania korzystnego wizerunku Polski w Europie i na świecie.

Targi Lato to również szansa dla wystawców na zdobycie wyróżnień. Po raz kolejny jury wybierze najbardziej profesjonalne stoiska polskie oraz zagraniczne, których przedstawiciele otrzymają statuetkę Kryształowego Słońca. Polska Organizacja Turystyczna i MT Targi Polska dokonają wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Ocenie podlega nie tylko samo stoisko, lecz także prezentowana na nim oferta. Z kolei w konkursie Hit Lata to odwiedzający zdecydują o wyborze najciekawszej propozycji targowej.

Sobotę i niedzielę wypełnią atrakcje skierowane do odwiedzających w różnym wieku. Na targowej scenie odbędą się m.in. pokazy iluzjonisty i akrobacji rowerowych. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, a także wysłuchać inspirujących opowieści podróżników.

Równolegle z targami Lato odbędą się 5. targi produktów tradycyjnych i ekologicznych Regionalia oraz 4. targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.

*Targi Lato odbędą się w centrum targowo-kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godzinach 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA