fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Młodzi czarodzieje szturmują bramy Hogwartu

AFP
Wybór właściwej różdżki, kupno wyprawki dla początkującego czarodzieja czy próbowanie szczęścia w testowaniu fasolek wszystkich smaków – te i inne atrakcje wabią do nowo otwartego parku Harry'ego Pottera w Los Angeles

Prace nad budową Czarodziejskiego Świata Harry'ego Pottera na terenie Universal Studios Hollywood trwały od 2011 roku i pochłonęły ponad 200 milionów dolarów. W tworzeniu obiektu  wzięło udział 30 tysięcy osób. To trzecie – obok parku w Orlando o japońskiej Osace – tego typu miejsce na świecie.

Fanów fantastycznej sagi o przygodach młodego czarodzieja wabi przede wszystkim możliwość obejrzenia oryginalnych rekwizytów z planu filmowego i zanurzenia się w świecie opisanym przez Joanne Rowling. Wśród atrakcji wymienianych przez właściciela obiektu są m.in. wizyta w sklepie z różdżkami, zwiedzanie wioski Hogsmeade, przejażdżka biegnącym wokół parku rollercoasterem i próbowanie szczęścia w jedzeniu fasolek wszystkich smaków (m.in. wymiocin czy wosku z uszu). Zwiedzić można też peron 9 i 3/4 oraz położony na uboczu domek Hagrida.

Ci, którzy chcieli obejrzeć park jako pierwsi, przez kilka nocnych godzin wyczekiwali w długich kolejkach u bram obiektu. Ale na oficjalnym otwarciu, które odbyło się 7 kwietnia, można było nie tylko posłuchać filmowej muzyki na żywo i obejrzeć pokaz fajerwerków, lecz także spotkać się ze znanymi z filmowej sagi aktorami. Ceny biletów wahają się od 95 do 105 dolarów, w zależności czasu zwiedzania i wyprzedzenia, z jakim złożyło się rezerwację.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA