fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

ITRP: Itaka touroperatorem roku 2017

Filip
W Poznaniu trwają targi turystyczne Tour Salon z udziałem około 200 wystawców. Przy okazji ich otwarcia przyznano nagrody i wyróżnienia

W Poznaniu można odwiedzić stoiska wystawców z Niemiec, Albanii, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Mołdawii, Ukrainy, Rumunii, Włoch i Węgier. Większość jednak reprezentuje Polskę – są tu regiony (Wielkopolska, Śląsk, Małopolska, Kujawy i Pomorze), miasta (Poznań, Toruń), gminy, uzdrowiska, atrakcje turystyczne i sprzedawcy sprzętu turystycznego. Są też biura podróży, jak Logos Travel i Tourasia, a także Polska Organizacja Turystyki i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ze stoiskiem „Wypoczywaj na wsi" (czytaj też: "Polska agroturystyka frontem do Europy"). Do Poznania zaproszeni zostali podróżnicy i popularyzatorzy podróżowania: Adam Wajrak, Jarosław Kuźniar, Katarzyna Pakosińska i Jacek Hugo-Bader.

Pierwszego dnia wręczono nagrody w różnych konkursach, w tym laureatom drugiego konkursu New Tech - New Travel, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną. Jego celem jest „przybliżenie przedsiębiorcom turystycznym najlepszych projektów technologicznych i nowych trendów w technologiach, a młodym firmom technologicznym wskazanie potencjału i potrzeb branży turystycznej". Nagrodę główną (5 tys. złotych) w kategorii rozwiązań dla relacji B2B dostały „Telekonsultacje medyczne w trakcie podróży w języku pacjenta" zgłoszone przez firmę Telmedicin. Dwa wyróżnienia w tej kategorii przyznano firmie Green Parrot za produkt busradar.pl i BedBooking za produkt BedBooking. W kategorii rozwiązań dla B2C w tym roku jury nie przyznało nagrody głównej. Wyróżnienie natomiast dostała firma PW NETWORK za produkt XOXO WiFi - mobilny hotspot.

Zarząd Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej wręczył nagrody laureatom własnego konkursu na Touroperatora Roku. Zostało nim biuro podróży Itaka. Drugie miejsce przypadło Rainbow, a trzecie Grecosowi Holiday. Tytuł Touroperatora Turystyki Autokarowej otrzymał Oskar z Poznania a w dziedzinie organizowania turystyki egzotycznej - Biuro Podróży Logos Travel z Poznania.

Ponadto Rada Krajowa Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z dnia 29 stycznia 2018 roku postanowiła wyróżnić wszystkich laureatów konkursu Touroperator Roku 2017 Złotą Odznaką Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej za wniesienie nowych trendów w rozwój polskiej turystyki wyjazdowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA