fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Zbigniew Ziobro: prokuratura działa w sposób bezkompromisowy

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Zastaliśmy prokuraturę nierychliwą – tak o początkach swoich rządów w PK mówi jej obecny szef.

Czwartek był kolejnym dniem podsumowań działalności resortów w 2018 r. i w ciągu ostatnich trzech lat. Tym razem Zbigniew Ziobro prezentował osiągnięcia prokuratury.

Czytaj także: Zbigniew Ziobro: sądy wychodzą na prostą

X

– Zastaliśmy ją nierychliwą – twierdzi prokurator generalny Ziobro. – Dziś działa w sposób pryncypialny i bezkompromisowy, a sprawna prokuratura to podstawa państwa prawa – zapewniał. –Liczba śledztw dotyczących spraw gospodarczych i wielkich afer znacząco wzrosła – dowodził.

Największa zmiana nastąpiła w ściganiu przestępstw gospodarczych. Poważnie wzrosła liczba osób, które usłyszały zarzut w sprawach tzw. wielkich wyłudzeń związanych z karuzelami VAT-owskimi. Więcej jest oskarżonych i aresztowanych w podobnych sprawach.

Ponadtrzykrotnie wzrosła suma zabezpieczonego majątku odebranego przestępcom.

– To są bardzo duże pieniądze, które prokuratura odzyskuje dzięki tej zmianie, determinacji kierownictwa prokuratury i całego kierownictwa PK i znakomitej pracy wielu śledczych – twierdzi Zbigniew Ziobro.

Jako przykłady takich właśnie spraw prokurator generalny wskazał m.in. na sprawę wykrycia zabójców małżeństwa Jaroszewiczów, postawienie zarzutów podejrzanemu o brutalne zamordowanie studentki z Krakowa oraz mordu 17-letniej Iwony Cygan spod Tarnowa, a także sprawę Tomasza Komendy (skazanego przez pomyłkę na 25 lat więzienia).

PG nie mógł nie wspomnieć przy takiej okazji afery reprywatyzacyjnej (akt oskarżenia jest już w sądzie). Do tej pory zakończyło się już 300 śledztw w sprawach reprywatyzacyjnych. ©?

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA