fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Dwie trzecie Amerykanów chce, by Trump zniknął z polityki

Donald Trump
Donald Trump
AFP
Burzliwe ostatniej tygodnie prezydentury Donalda Trumpa przełożyły się na jego niskie notowania wśród Amerykanów. 68 proc. osób chce, by Trump zakończył swoją polityczną karierę.

Opublikowany w piątek sondaż przeprowadzony przez Pew Research Center wskazuje na najniższe poparcie dla prezydentury Donalda Trumpa. Po ubiegłotygodniowym szturmie na Kapitol i późniejszym rozpoczęciu procedury impeachmentu poparcie dla ustępującego prezydenta wynosi obecnie 29 proc.

Według 75 proc. Amerykanów, w tym 52 proc. wyborców Republikanów, Donald Trump ponosi częściową odpowiedzialność za zamieszki, które doprowadziły do śmierci pięciu osób.

Czytaj także:

Pół miliona dolarów na sprzątanie Białego Domu po Trumpie

Trump wyjedzie z Waszyngtonu w dniu inauguracji Bidena

FBI prowadzi obecnie śledztwo w sprawie rzekomych planów zabicie wiceprezydenta Mike'a Pence'a i innych czołowych polityków. Doprowadzić do tego miały bezpodstawne teorie wygłaszane przez Donalda Trumpa w sprawie oszukanych wyborów.

Zdaniem zaledwie 23 proc. osób, które brały udział w wyborach, zachowanie Trumpa od tego czasu było "dobre" lub "znakomite". W listopadzie odpowiedziało tak 31 proc. ankietowanych.

Prezydent-elekt Joe Biden zdaniem 64 proc. respondentów po wyborach zachowywał się dobrze. Jego wybór członków gabinetu pozytywnie oceniło 57 proc. osób. Cztery lata temu zaledwie 39 proc. odpowiedziało w ten sposób na temat otoczenia Trumpa.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-12 stycznia na grupie  360 dorosłych Amerykanów, w tym 4040, którzy zadeklarowali, że głosowali w wyborach prezydenckich. 

Źródło: Bloomberg
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA