fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Greta Thunberg: Spotkanie z Trumpem byłoby stratą czasu

AFP
Szwedzka nastoletnia działaczka na rzecz klimatu Greta Thunberg powiedziała, że nie chciałaby spotkać się z prezydentem Donaldem Trumpem, nawet gdyby dano jej taką możliwość.

- Nie rozumiem, dlaczego miałabym to zrobić - powiedziała Thunberg w rozmowie z Ellen DeGeneres w piątkowym programie "Ellen".

- Nie wiem, co mogłabym mu powiedzieć, czego jeszcze nie słyszał. Myślę, że byłaby to strata czasu, naprawdę - dodała nastolatka.

Szwedka w piątek brała udział w proteście studentów w Los Angeles. Demonstracja dotyczyła wydobycia nowych paliw kopalnych. 

Thunberg i Trump spotkali się we wrześniu podczas szczytu ONZ. Do rozmowy nie doszło, a Szwedka wygłosiła gniewne przemówienie potępiające światowych liderów za to, że nie zrobili nic, by walczyć ze zmianami klimatu.

- Wszystko jest źle. Nie powinno mnie tu być. Powinnam wrócić do szkoły po drugiej stronie oceanu - mówiła.

Do emocjonalnego wystąpienia Grety Thunberg Donald Trump odniósł się na Twitterze. "Wydaje się być bardzo szczęśliwą młodą dziewczyną, z niecierpliwością oczekującą świetlanej i cudownej przyszłości" - napisał o aktywistce. "Miło to widzieć!" - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA