fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

BuzzFeed: Trump kazał kłamać prawnikowi przed Kongresem

AFP
Prezydent Donald Trump osobiście nakazał swojemu długoletniemu prawnikowi, Michaelowi Cohenowi, kłamać przed Kongresem odnośnie projektu budowy Trump Tower w Moskwie - twierdzą przedstawiciele służb federalnych badający sprawę, cytowani przez BuzzFeed.

Przedstawiciele organów ścigania mieli powiedzieć dziennikarzom BuzzFeed, że Trump osobiście i bezpośrednio nakazać Cohenowi, by ten stwierdził, że negocjacje ws. budowy Trump Tower w Moskwie skończyły się miesiąc wcześniej, niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Cohen, skazany w grudniu na trzy lata więzienia za unikanie płacenia podatków, naruszeń przy finansowaniu kampanii wyborczej i składania fałszywych oświadczeń finansowych, miał potwierdzić specjalnemu prokuratorowi Robertowi Muellerowi, że Trump kazał mu kłamać przed Kongresem.

Zespół Muellera miał dowiedzieć się o poleceniu Trumpa w trakcie przesłuchań wielu świadków, analizy wewnętrznych e-maili firmy Trumpa, SMS-ów i innych dokumentów.

Prawnik Trumpa Rudy Giuliani na pytanie o publikację BuzzFeed stwierdził, że "osobom, które wierzą Cohenowi, on (Giuliani - red.) może sprzedać Most Brookliński" sugerując, że Cohen jest niewiarygodnym świadkiem.

BuzzFeed twierdzi też, że Trump polecił Cohenowi zorganizowanie jego spotkania z Władimirem Putinem w czasie kampanii prezydenckiej w 2016 roku. Ostatecznie do takiego spotkania nie doszło.

Cohen miał też ujawnić, że Trump, jego córka Ivanka i syn Donald Trump junior otrzymywali regularne informacje od Cohena na temat losów inwestycji firmy Trumpa w Moskwie.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA