Prezydent USA

Trump zwrócił kwotę, którą prawnik zapłacił Stormy Daniels?

AFP
Z oświadczenia majątkowego Donalda Trumpa, opublikowanego w środę wynika, że zapłacił on ponad 100 tysięcy dolarów osobistemu prawnikowi, Michaelowi D. Cohenowi w ramach zwrotu należności za płatność dla osoby trzeciej - pisze "The New York Times".

Z oświadczenia, opublikowanego przez Urząd ds. Etyki Rządowej (Office of Government Ethics) nie wynika o jaką stronę trzecią chodzi. "New York Times" przypomina jednak, że Cohen zapłacił 130 tysięcy dolarów aktorce filmów dla dorosłych, Stephanie Clifford, która twierdziła, że miała romans z Trumpem.

Cohen przyznał, że zapłacił, aby powstrzymać aktorkę, znaną jako Stormy Daniels, przed upublicznieniem historii o romansie przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Z oświadczenia wynika, że Cohen zażądał spłaty należności za wydatki, jakie poczynił w 2016 roku, a Trump spłacił go w 2017 roku. Z oświadczenia wynika, że chodzi o kwotę z przedziału 100 tysięcy-250 tysięcy dolarów.

Reprezentujący obecnie Trumpa Rudolph W. Giuliani mówił wcześniej, że Cohen otrzymał między 460 a 470 tysięcy dolarów od Trumpa - a w kwocie tej miały się znaleźć pieniądze za "nieoczekiwane wydatki" poczynione na rzecz Trumpa.

Ujawnienie płatności z 2016 roku rodzi pytanie, czy Trump nie popełnił błędu nie ujawniając tego zobowiązania w ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym - pisze "The New York Time".

Z tegorocznego dokumentu wynika, że Trump uznał, że nie był zobowiązany do ujawniania tej płatności, ale zrobił to w tym roku "dla transparentności".

Źródło: New York Times

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL