fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

Czy e-Podpisywanie dokumentów na tablecie jest bezpieczne?

Zainteresowanie tematem e-Podpisywania dokumentów ciągle rośnie. A wraz z nim rośnie również ilość pytań o ten innowacyjny produkt ze strony przedsiębiorców. Najczęstsze z nich dotyczą kwestii bezpieczeństwa.

Cyfryzacja firm stwarza przed organizacjami nie tylko nowe możliwości, ale również nowe zagrożenia. Szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa danych. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że poufne dane są na wagę złota, a ich wyciek w firmie może grozić poważnymi konsekwencjami. Dlatego nic dziwnego, że pierwszym pytaniem, które pojawia się kiedy mowa o e-podpisywaniu dokumentów jest “A czy to jest w pełni bezpieczne?”. W poniższym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Coś więcej niż podpis                                          

Wiele osób twierdzi, że nie ma nic pewniejszego i trwalszego niż podpis na kartce. Czy rzeczywiście tak jest? Przecież taki podpis bardzo łatwo podrobić i skopiować. Można go oderwać od oryginalnego dokumentu lub po prostu gdzieś zagubić. W przypadku e-Podpisu na tablecie o takich sytuacjach nie ma mowy. Podpis złożony na urządzeniu mobilnym z warstwą biometryczną zawiera więcej informacji niż ten tradycyjny. Rejestruje takie dane jak czas, współrzędne czy nacisk pióra. To wartości indywidualne dla każdego człowieka, których nie sposób podrobić czy ponownie wykorzystać na innym dokumencie.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Po złożeniu podpisu, system szyfruje dane przy użyciu technologii RSA z kluczem prywatnym, bezpiecznie przechowywanym w trybie offline. W celu zwiększenia autentyczności zapisywane są także metadane w formacie PDF. W grę wchodzi również szyfrowanie SSL, zapewniające pewną wymianę danych. Gdyby tego było mało oprogramowanie tabletu, na którym składane są podpisy, oparte jest na oprogramowaniu Signatus, które jest w pełni kompatybilne z Samsung KNOX. Te wszystkie elementy połączone w całość dają bezpieczeństwo na poziomie wojskowym.

Jak widzisz, wdrażając e-Podpis Twoje dokumenty takie jak wszelkiego rodzaju umowy, protokoły przekazania, wnioski inwestycyjne, dokumenty HR czy rachunki zysków i strat są zapisywane i przechowywane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Wybierając e-podpis w swojej firmie możesz poczuć się naprawdę spokojny o dane swoje i swoich klientów.

 

-----

Artykuł przygotowany przy współpracy z INFINITE, dostawcą innowacyjnej technologii e-Podpisywanie dokumentów na tablecie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA