fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus. Firmy wytaczają pozwy przeciwko Skarbowi Państwa za straty

Firma zamknięta podczas epidemii koronawirusa
Adobe Stock
Przedsiębiorcy szukają sposobów na uratowanie firm. Wielu z nich rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko Skarbowi Państwa w związku z ponoszonymi stratami, z powodu zakazu prowadzenia działalności.

W ostatnich dniach powstało szereg inicjatyw oddolnych, których skutkiem jest ignorowanie zakazów w prowadzeniu działalności gospodarczej. Coraz więcej przedsiębiorców, czy to samodzielnie, czy to będąc zrzeszonymi w różnych organizacjach branżowych deklaruje otwarcie swoich firm, przy coraz większej akceptacji społecznej. Niektórzy już to zrobili. Powody tego stanu rzeczy można podzielić na trzy zasadnicze grupy.

Pierwszym powodem jest narracja, że epidemia i jej skutki są wyolbrzymione, co powoduje niepotrzebną panikę i nakładanie ograniczeń na branże, które nie mają nic wspólnego z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Czytaj także: Firmy chcą, żeby rząd zapłacił odszkodowania za lockdown

Drugi powód wynika z faktu, że brakuje w przestrzeni publicznej wskazania naukowych podstaw w postaci wyjaśnień, badań lub statystyk, które mogłyby dowodzić dlaczego jeden rodzaj działalności może powodować więcej zakażeń niż drugi. Nakłada się na to chaotyczna polit...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA