fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Ziobro: Sędziowie nie mogą orzekać na złość władzy

Fotorzepa / Piotr Guzik
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który złagodził w środę wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve'a V., oskarżonego o zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem.

- To szokujące. Czas na to, aby podawać nazwiska sędziów, ponieważ to jest władza i czas, aby wzięła odpowiedzialność za swoje decyzje. Ten wyrok jest skandaliczny. Nie ma możliwości odwołać sędziego, który wydaje tak skandaliczne wyroki, są oni niezależni, ale jako Prokurator Generalny mam możliwość kasacji do Sądu Najwyższego i z całą pewnością taka kasacja wpłynie. Zachowania sędziów odbiegają od elementarnej wrażliwości, społecznego poczucia, ogromnej większości Polaków - skomentował wyrok Zbigniew Ziobro w "Polskim Radiu".

Jednocześnie szef resortu sprawiedliwości zaznaczył, że "sędziowie nie mogą orzekać na złość władzy". - Przygotowaliśmy zmiany w prawie, które zaostrzają odpowiedzialność karną za tego typu przestępstwa. Mamy do czynienia z małym dzieckiem, które w sposób okrutny zostało pozbawione życia i brak mi słów na tego rodzaju wyroki - mówił Ziobro.

Źródło: polskieradio24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA