fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Sprawa Sławomira Nowaka - akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Z.

Sławomir Nowak
Sławomir Nowak
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
W ostatnim czasie nie ma dnia bez nowych informacji dotyczących sprawy Sławomira Nowaka. 13 lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Z., byłego szefa GROM-u.

Sprawa będzie rozpatrywana na wokandzie Sądu Okręgowego w Warszawie.

Śledztwo wykazało, że Dariusz Z. miał działać w rzekomej grupie przestępczej Sławomira Nowaka której aktywność skupiała się na obszarze Warszawy, Gdańska oraz Ukrainy. Były minister pełnił na Ukrainie funkcję szefa agencji drogowej Ukrawtodor. Stanowisko stracił we wrześniu 2019 roku, co bardzo wymownie skomentował.

Czytaj też:

Zakaz zrzucania się na kaucję zastosowany w sprawie Sławomira Nowaka

Dariusz Z. z pozostałymi członkami grupy przestępczej miał żądać 4,6 mln złotych za fikcyjne świadczenie usług najprawdopodobniej założoną przez niego spółkę na polecenie Sławomira Nowaka. Jednocześnie żołnierz złożył ofertę udzielenia wsparcia w przetargu na zamówienie publiczne dotyczącego remontu dróg na Ukrainie w zamian za łapówkę w wysokości 1,6 mln euro.

Oskarżony przyznał się do stawianych zarzutów i złożył szerokie wyjaśnienia, które pokrywały się z zebranymi w czasie śledztwa dowodami.

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA